Związek Młodzieży Wiejskiej Częstochowa
 

Materiały filmowe zostały zrealizowane przez lokalną telewizję internetową

www.zmwtv.info

Borowno Lan Party 2014
Ósma już edycja cieszącego się bardzo dużą popularnością turnieju gier video, który odbywa się corocznie w Borownie. W trzy tytuły gier rywalizowało łącznie około 150 graczy z całej Polski.
 
Wymiana "Śladami Częstochowy"
Rezultat pracy młodzieży uczestniczącej w wymianie młodzieży, w której uczestniczyło 25 młodych osób z 5 krajów europejskich: Litwy, Włoch, Rumunii, Turcji i Polski.
 
Turniej tenisa ziemnego i plażówki
30 czerwca 2013 na kompleksie sportowym w Borownie odbyły się turnieje w siatkówkę plażową oraz w tenisa ziemnego. Organizatorem wydarzenia było Koło Związku Młodzieży Wiejskiej w Borownie. W zmaganiach sportowych wzięło udział około 40 osób. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
 
Olimpiada Wiedzy o OZE
Relacja z Finału Wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii, która odbyła się 29 kwietnia 2013 roku w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.
 
Borowno Lan Party 2013
Relacja z turnieju gier video, który odbył się 16 lutego 2013 roku w Borownie. Gracze zmierzyli się w Counter-Strike'a 1.6 oraz Pro Evolution Soccer 2013.
 
Świetlica wiejska w Borownie
Materiał filmowy przedstawia przebieg prac remontowych w budynku OSP w Borownie. Dzięki zaangażowaniu lokalnej młodzieży, powstała świetlica wiejska będąca jednocześnie siedzibą Koła ZMW w Borownie. Krótki filmik pokazuje, jak zmieniały się pomieszczenia od samego początku prac aż po efekt końcowy.
 
Półkolonie letnie
 
Nasze Legendy Wciąż Żywe.
Film relacjonuje podsumowanie wymiany młodzieży, która odbyła się w dniach 12-21 lipca w Zakopanem i Częstochowie. Zadaniem uczestników wymiany było przedstawienie 5 legend pochodzących z różnych krajów.
 
Gminny Turniej Counter-Strike'a.
Relacja z turnieju w grę komputerową Counter-Strike, który odbył się 24 marca w Zespole Szkół w Borownie. Wzięło w nim udział 12 drużyn liczących po pięć osób każda. Organizatorem inicjatywy było koło Związku Młodzieży Wiejskiej w Borownie.
 
Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
Materiał zrealizowany przez TVP Katowice.
XVI edycja FW Olimpiady, która odbyła się w siedzibie ŚODR w Częstochowie. Udział w OMPR wzięło kilkadziesiąt osób w wieku od 17 do 40 lat, uczniowie szkół rolniczych oraz młodzi producenci rolni. Druga część materiału filmowego przedstawia zwyciężczynię Olimpiady - Martę Kmieć i jej gospodarstwo rolne.
 
Turniej piłki halowej w Kruszynie
Odbył się po raz drugi, 26 lutego w Sali Sportowej w Kruszynie. W Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej udział wzięło 14 zespołów z terenu powiatu częstochowskiego oraz kłobuckiego. Po 6 godzinach bardzo zaciętych rozgrywek, wyłoniony został zwycięzca Turnieju - drużyna z miejscowości Lgota Mała.
 
Ogólnopolska kampania recyklingu komputerów w Kłomnicach
Krótki materiał filmowy relacjonujący jedną z imprez towarzyszących turniejowi Electronic Games Party, organizowaną pod nazwą "Ogólnopolska akcja informacyjna recyklingu komputerów - Technologia przyjazna środowisku". W Akcji odbywającej się w Hali Sportowej w Kłomnicach, bezpośredni udział wzięło ponad 50 uczestników.
 
Wymiana młodzieży pod nazwą: "Wolontariatusze są super"
W międzynarodowej wymianie młodzieży, która odbyła się między 2 a 9 lipca w Zakopanem,a uczestniczyło w niej 35 młodych ludzi z pięciu krajów Europy tj. Turcja, Rumunia, Litwa, Włochy i Polska. W ramach projektu uczestnicy mieli za zadanie wypromować działalność wolontariatu poprzez nakręcenie krótkometrażowych filmów promocyjnych.
 
Pokaz karate i MMA w Czarnym Lesie
Krótka relacja z pokazów karate kyokushin i MMA Adrenalina Fight. Pokazy miały miejsce podczas festynu w Czarnym Lesie, który odbył się dnia 16.06.2011r. Pod koniec materiału przeprowadzony został wywiad z Krzysztofem Kułakiem, międzynarodowym mistrzem federacji KSW, który jest założycielem Szkółki Adrenalina Fight w Częstochowie.
 
Rozgrywki na Orliku w Mykanowie
Materiał filmowy przedstawia rozgrywki w piłkę nożną w Amatorskiej Lidze Orlika oraz w piłkę siatkową na obiekcie sportowym w Mykanowie. Wywiadu udzielili sami gracze oraz animatorzy rozgrywek.
 
Warsztaty z pasjonatem - rzeźba
w drewnie
Dnia 19 maja 2011r. odbyły się warsztaty z rzeźbiarstwa, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z miejscowości Borowno. Pod koniec filmu zamieszczony został wywiad z Panem Tomaszem Ancewiczem, który opowiada o swojej pasji, o tym jak rozpoczął przygodę z rzeźbą oraz o innych zainteresowaniach.
 
Szkolenia: ABC stylizacji paznokci
i masaż relaksacyjny
Filmik obrazuje szkolenia dotyczące stylizacji paznokci oraz masażu relaksacyjnego, które odbyły się w Borownie. Dzięki szkoleniom, młodzi ludzie mogli zaznajomić się z nowymi umiejętnościami, które mogą się im przydać w przyszłości. Przeprowadzone zostały także wywiady z paniami, które prowadziły zajęcia.
 
Turniej bilardowy ZMW w Kłomnicach
Impreza odbyła się 7 maja i jak co roku organizatorem było koło ZMW w Zawadzie. Wyjątkowo w 2011 roku turniej odbył się w Kłomnicach w restauracji "Miodowy Dwór". W rozgrywkach wzięło udział 30 zawodników, głównie z pobliskich miejscowości. Zmagali się oni przez 12 godzin co dało w sumie ok 120 przeprowadzonych potyczek.
 
Turniej Counter-Strike'a w Borownie
Turniej odbył się 9 kwietnia w SP w Borownie. Cieszył się on dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży o czym świadczy fakt iż udział w nim wzięło około 40 osób z samego Borowna, a także kilku graczy z koła ZMW Zawada oraz zamieszkujących Gminę Mykanów. Uczestnicy rywalizowali w drużynach 4-osobowych i podzieleni zostali na 3 grupy cztero-drużynowe.
 
Finał krajowy OMPR 2011 w Kielcach
Relacja z Fianłu Krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który miał miejsce 16 marca 2011r. w sali konferencyjnej Targów Kielce. Druga część materiału filmowego przedstawia stoiska wystawowe i atrakcje, które czekały na odwiedzających hale Targów Kielce, w trakcie odbywających się targów Agro-Tech.
 
Turniej piłki halowej w Kruszynie
Pierwszy materiał filmowy zrealizowany przez telewizję internetową ZMWTV, który był w naszej ocenie udanym debiutem. Przedstawia relację z I Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Kruszyna, który odbył się 20 lutego 2011 roku w Sali Sportowej w Kruszynie. Uczestniczyło w nim 12 drużyn z naszego regionu.
 
© 2009 ZMW Częstochowa
statystyka